W Nowy Rok 2025 mieszkańcy różnych zakątków świata doświadczyli skrajnych warunków pogodowych. Różnice temperatur między najgorętszym a najmroźniejszym miejscem były ogromne, sięgające aż 90 stopni Celsjusza. oprócz ekstremalnych upałów i mrozów, świętowanie utrudniały także burze, ulewy oraz silne wiatry.
Najzimniej powitali Nowy Rok mieszkańcy Jakucji w Rosji, gdzie we wsi Ojmiakon temperatura spadła do minus 55 stopni. W tym regionie Syberii panowały warunki znacznie chłodniejsze niż na Antarktydzie, gdzie obecnie trwa krótkie lato z temperaturami o ponad 10 stopni wyższymi niż w Rosji. Dla porównania, na Dome Argus – najwyższej kopule lodowej Antarktydy – odnotowano minus 42 stopnie.Mimo tak niskich temperatur mieszkańcy Syberii nie obchodzą Nowego roku z takim rozmachem jak w Sydney czy Rio de janeiro. W regionach posługujących się kalendarzem juliańskim Nowy Rok będzie obchodzony dopiero nocą z 13 na 14 stycznia.
Zupełnie inne warunki panowały podczas powitania roku w zachodniej Australii, gdzie trwa astronomiczne lato. W miejscowości Leinster termometry wskazywały nawet 35 stopni Celsjusza o północy,a za dnia temperatura wzrosła do rekordowych 43 stopni. mieszkańcy radzą sobie z upałem dzięki niskiej wilgotności powietrza.W krajach południowej Afryki oraz północnej Ameryki Południowej noworoczne obchody odbywały się pod znakiem intensywnych opadów deszczu i burz tropikalnych. Największa burza miała miejsce między wybrzeżami Australii a Indonezji, gdzie formował się cyklon tropikalny imieniem Sean.
W Polsce Nowy Rok przywitał nas przeważnie bezchmurnym niebem; jedynie nad północnymi województwami chmurzyło się i padał deszcz. Na południu oraz wschodzie kraju występował niewielki mróz,natomiast Podbeskidzie stało się biegunem ciepła z temperaturą dochodzącą do 6 stopni dzięki halnemu wiatrze.Interesującym zjawiskiem była inwersja termiczna: na górskich szczytach notowano dodatnie temperatury, podczas gdy doliny pozostawały mroźne. Wiatr był odczuwalny wszędzie; najsilniejszy występował na północy kraju nad morzem osiągając prędkość nawet do 70 km/h.