Kategorie
Uncategorized

Dlaczego pożyczka poza bankiem jest łatwiejsza do uzyskania

Wielu klientów banków nie ma możliwości uzyskania kredytu. Wynika to z jednej strony ze złej historii kredytowej w BIK. z drugiej strony możemy mieć również niskie dochody, czy takie, których nie możemy udokumentować. W takim przypadku pieniądze możemy pożyczyć jedynie poza bankiem. Jednym z rozwiązań może być pożyczka pozabankowa, którą możemy uzyskać w takich firmach finansowych jakie nie działają na licencji bankowej. Taka pożyczka może być korzystniejsza od kredytu, choć musimy przeszukać wiele ofert, zanim taką znajdziemy.

Kredyt, a pożyczka?
Pożyczka działa na podstawie prawa cywilnego. Każda pożyczka bez bik może być udzielana przez dowolny podmiot. Z jednej strony może to być podmiot prawny, ale możemy również starać się o pożyczki od prywatnych inwestorów. Pożyczka niewiele różnie się od kredytu konsumpcyjnego. Kredyt jest znacznie lepiej zabezpieczony w stosunku do pożyczki, więc dla banku jest bardziej bezpiecznym produktem. Z drugiej strony jest on również znacznie trudniejszy do uzyskania, gdyż mogą go udzielać jedynie banki na podstawie prawa bankowego.

Co, jeśli nie możemy dostać kredytu?
Brak przyznania kredytu może wynikać z bardzo różnych czynników. Możemy mieć negatywną lub nie mieć wcale historii kredytowej. Nasza wiek może być, zbyt wysoki. Innym problemem bywa to, że nie mamy stabilnych dochodów. Dla takich osób jedyną szansą na pożyczenie pieniędzy jest pożyczka. Takie pożyczki udzielane są przez instytucje jakie nie mają licencji bankowej. W ten sposób ten produkt finansowy jest znacznie łatwiej uzyskać. Obecnie jest coraz więcej firm jakie zajmują się udzielaniem pożyczek, co ułatwia znalezienie odpowiedniej oferty.

Gdzie szukać pożyczek?
Jeśli szukamy pożyczki na początku powinniśmy przejrzeć różne oferty w sieci. W ten sposób możemy porównać wiele ofert pożyczek i wybrać taką jaka dopasowana jest do naszych możliwości finansowych. Inna pożyczka na dowód będzie interesowała osobę jaka posiada stałe dochody i która pracuje na umowie o pracę. Inną pożyczkę musi wybrać osoba, która pracuje na podstawie umów cywilnoprawnych. Ważne jest, by pożyczka nie posiadała wysokich, kosztów ukrytych, gdyż taką pożyczkę będzie nam bardzo trudno spłacić.

Koszty pożyczki
Wielu osobom wydaje się, że kredyt ma koszty związane przede wszystkim z oprocentowaniem jakie wpływa na wysokość odsetek od kapitału. Nie jest to do końca prawdą, gdyż przy wielu pożyczkach musimy się liczyć z dodatkowymi kosztami. Firmy pożyczkowe podobnie jak banki przy kredytach konsumpcyjnych stosują dodatkowe opłaty, które pozwalają na uzyskanie na pożyczce większych zysków. Do takich opłat zaliczyć możemy prowizje, czy opłaty manipulacyjne. Korzystna pożyczka powinna mieć minimalne koszty dodatkowe.

Jak szukać korzystnych pożyczek?
Zanim zdecydujemy się na pożyczenie pieniędzy warto jest przejrzeć opinie o pożyczkach na różnych portalach finansowych. W ten sposób możemy znaleźć takie pożyczki, jakie mają niskie koszty dodatkowe. Uniknąć możemy również pożyczek jakie udzielane są przez nierzetelne firmy. Korzystna szybka pożyczka to taka jaka nie ma ukrytych kosztów w umowie pożyczkowej. Przy takich pożyczkach możemy liczyć na minimalne oprocentowanie, a także dodatkowe opłaty. W ten sposób znacznie łatwiej jest taką pożyczkę zwrócić.

Rynek pożyczek w Polsce
W Polsce kredyt staje się coraz bardziej popularnym produktem. Wynika to przede wszystkim z tego, że coraz więcej osób stara się o pożyczki. Z drugiej strony w bankach mamy coraz bardziej rozbudowane formalności przy uzyskaniu kredytu. Wielu klientów nie ma większych szans na uzyskanie kredytu. Dla takich osób jedyną możliwością pożyczenia pieniędzy są właśnie pożyczki. Z tego powodu mamy coraz więcej firmy finansowych, jakie udzielają pożyczek i nie działają na podstawie licencji bankowej.

Dlaczego pożyczka poza bankiem jest łatwiejsza do uzyskania?
Firmy jakie nie działają na podstawie licencji bankowej nie działają na podstawie prawa bankowego. Z tego powodu nie mogą udzielać kredytów, ale mogą udzielać pożyczek. Każda pożyczka jest produktem finansowym jaki działa na podstawie prawa cywilnego. Taką pożyczkę może, więc udzielić dowolna osoba jaka posiada zdolność od czynności prawnych. Z jednej strony może to być osoba fizyczna, ale również osoba prawna. Wiele pożyczek możemy uzyskać w sieci od inwestorów prywatnych na specjalnych portalach.

Pożyczka prywatna
W Internecie pożyczka chwilówka może być przez nas uzyskana na specjalnych portalach na jakich spotykają się osoby, jakie potrzebują pożyczyć pieniądze oraz inwestorzy. Dla inwestorów pożyczka jest możliwością uzyskania zysków znacznie większych w stosunku do lokat bankowych, czy funduszy inwestycyjnych. Wiele pożyczek jest oprocentowanych na ponad dwadzieścia procent. Z drugiej strony na portalach pożyczkowych nie spotkamy się z dodatkowymi kosztami przy pożyczaniu pieniędzy, jakie bardzo często możemy znaleźć w firmach pożyczkowych.