Rząd Wielkiej Brytanii ostrzegł, że od czasu wprowadzenia szczepionek mRNA na rynek umiera bezprecedensowa liczba nastolatków i młodych dorosłych z powodu „nowotworów turbo”.
Ich badania koncentrowały się na młodszych osobach w wieku od 15 do 44 lat
45-stronicowy dokument został opracowany przez badacza Covid i byłego menedżera funduszu hedgingowego z Wall Street Edwarda Dowda, którego raport wywołał panikę wśród wielu onkologów, którzy cytowali go jako „gwałtowne odwrócenie dziesięcioleci danych dotyczących śmiertelności”, które wykazały spadek liczby osób umierających na raka.
Aby zebrać dane do raportu, Dowd i jego partnerzy badawczy, w tym garstka naukowców wysokiego szczebla, analityków danych i ekspertów finansowych, przeanalizowali wszystkie kody Międzynarodowej Klasyfikacji Chorób, 10. rewizji (ICD-10) dla przyczyn zgonów w Wielkiej Brytanii w latach 2010-2022. Dowd i zespół badawczy przyjrzeli się trendom w nowotworach złośliwych (kody od C00 do C99).
Kody ICD-10 to międzynarodowa lekarska klasyfikacja diagnoz, objawów i procedur przetwarzania roszczeń ustalona przez Światową Organizację Zdrowia (WHO), a nowotwór złośliwy to guz nowotworowy.
Naukowcy zaobserwowali zauważalny wzorzec: Mimo że prawie wszystkie zgony wśród osób starszych w 2021 i 2022 r. w Walii i Anglii zostały zakodowane, osiem procent zgonów wśród osób w wieku od 15 do 44 lat w 2021 r. i 30 procent zgonów w tej grupie wiekowej w 2022 r. nie zostało jeszcze zakodowanych.
Dowd wyjaśnił, że kiedy ktoś umiera w szpitalu, „pozostawia ślad życia i śmierci ze wskazówkami, co doprowadziło do śmierci”. A jeśli młoda osoba umiera za kierownicą samochodu lub we śnie, prowadzone jest dochodzenie, a przypisanie przyczyny śmierci zajmuje trochę czasu. Dodał, że brakujące kody „wskazują na problem” nadmiernej liczby zgonów wśród młodych ludzi.
Jednak nawet z zastrzeżeniem brakujących kodów, pozostałe 92 procent zakodowanych zgonów w 2021 r. i 70 procent zakodowanych zgonów w 2022 r. sugerowało „silny sygnał zgonów z powodu raka wśród młodych ludzi”.
Dowd powiedział, że naukowcy zaobserwowali znaczny wzrost śmiertelności z powodu nowotworów złośliwych, który rozpoczął się w 2021 roku i znacznie przyspieszył w 2022 roku. Napisał, że wzrost „nadmiernej liczby zgonów w 2022 r. jest wysoce istotny statystycznie (zdarzenie ekstremalne)”.
Wskaźniki zgonów z powodu raka znacznie wzrosły po wprowadzeniu szczepionki COVID-19
Dowd opracował raport w ramach swojego badania Humanity Projects dotyczącego nadmiernej liczby zgonów w Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, wykorzystując dane rządowe i dane branży ubezpieczeniowej. Rosnąca liczba dowodów klinicznych łączących rosnącą liczbę nowotworów u młodych ludzi ze szczepionkami przeciwko COVID-19 zainspirowała Dowda do przeprowadzenia badań.
Ich badania koncentrowały się na młodszych osobach w wieku od 15 do 44 lat, ponieważ jest to obecnie temat szczególnie interesujący ze względu na wzrost niepotwierdzonych dowodów na wiele niewyjaśnionych agresywnych i nietypowych nowotworów, takich jak „turbo-nowotwory” występujące w populacji, zwłaszcza u młodszych osób.
Dowd wyjaśnił, że celem badania nie było zbadanie indywidualnych twierdzeń i anegdot, ale zapewnienie „analizy statystycznej na poziomie populacji i wyjaśnienie, czy niepotwierdzone dowody są nieprawidłowe, czy nie”. Dowd ma nadzieję, że potencjalne powiązania zidentyfikowane w ich badaniu mogą być wykorzystane jako „podstawa do sprawdzenia rzeczywistości dla pracowników służby zdrowia, aby zrozumieć podstawowe trendy w zdrowiu osób”.
W badaniu Dowd naukowcy porównali nadmierne wskaźniki zgonów i różnicę między zaobserwowanymi zgonami a wartością wyjściową dla oczekiwanych zgonów przed i po pandemii koronawirusa.
Dowd ustalił linię bazową normalnych wskaźników zgonów z powodu raka w latach 2010-2020, która pozostała spójna z niewielkimi odchyleniami, przynajmniej do czasu, gdy wskaźniki zgonów z powodu raka znacznie wzrosły pod koniec 2021 r. w Wielkiej Brytanii po wprowadzeniu szczepionki COVID-19.
Dowd podkreślił, że badanie było jedną z pierwszych prób zidentyfikowania „pewnych wzorców obserwowanych w trendach” w zakresie raka po 2020 roku.
Źródło: TPV