Kościół scjentologiczny określił roszczenia wysuwane przeciwko niemu przez aktorkę Leah Remini jako „zarzuty czystego szaleństwa”.
Mafijne operacje i ataki
Remini, znana z amerykańskich sitcomów, w tym The King Of Queens i Kevin Can Wait, złożyła pozew przeciwko organizacji i jej przywódcy Davidowi Miscavige.
W oświadczeniu aktorka stwierdziła, że przez 17 lat była poddawana „psychologicznym torturom, zniesławieniu, inwigilacji, nękaniu i zastraszaniu”, co „znacząco” wpłynęło na jej życie i karierę.
Jej oświadczenie brzmiało następująco: „Wierzę, że nie jestem pierwszą osobą, której celem jest scjentologia i jej działania, ale zamierzam być ostatnią”.
W czwartek odpowiedź Kościoła scjentologicznego określiła Remini jako „bigotkę sprzeciwiającą się wolności słowa” i „okropną osobę”.
W oświadczeniu czytamy: „Ten pozew jest niedorzeczny, a zarzuty są czystym szaleństwem.
„Kościół nie jest zastraszony ostatnim aktem rażącego nękania Reminiego i próbą uniemożliwienia prawdziwej wolności słowa”.
W oświadczeniu oskarżono również Remini o czerpanie korzyści z jej „fabrykacji”.
W swoim pozwie, złożonym w środę, aktor oskarżył Kościół o „mafijne operacje i ataki” na nią i inne „ofiary i ocalałych”.
W skardze zarzuca się, że ataki na Remini zostały aktywowane przez kościelne Biuro Spraw Specjalnych (OSA) i ich agentów, których celem było „całkowite powstrzymanie i nałożenie kagańca”, „zatarcie” i „zrujnowanie” jej.
Powiedziała: „Dzięki temu pozwowi mam nadzieję chronić moje prawa przyznane mi przez Konstytucję Stanów Zjednoczonych do mówienia prawdy i zgłaszania faktów na temat scjentologii”.
„Czuję mocno, że sztandar wolności religijnej nie daje nikomu licencji na zastraszanie, nękanie i wykorzystywanie tych, którzy korzystają ze swoich praw wynikających z Pierwszej Poprawki”.
Znane osobistości związane z Kościołem scjentologicznym to między innymi John Travolta i Tom Cruise.
Źródło: IT