Zatrzymany za kradzież laptopa

Policjanci zatrzymali mężczyznę, który ukradł laptopa z biura jednej z firm. Ustalono również pasera, któremu za 100 zł sprzedał komputer o wartości 3000 zł. Obaj usłyszeli już zarzuty. Za kradzież kodeks karny przewiduje karę do pięciu lat pozbawienia wolności.

Niewiele czasu potrzebowali międzyrzeccy policjanci na ustalenie i zatrzymanie sprawcy kradzieży laptopa, do której doszło w biurze na terenie jednej z firm w Międzyrzeczu. Pokrzywdzony zgłosił, że wyszedł na chwilę z pomieszczenia biurowego, a gdy wrócił zauważył, ze nie ma jego służbowego komputera wartego 3000 zł.

Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu, na którym widoczna była sylwetka przestępcy. Na jego podstawie zaczęli typować sprawcę. Jeszcze tego samego dnia, wieczorem, patrolując teren miasta, zauważyli jadącego na rowerze mężczyznę, przypominającego rysopisem sprawcę kradzieży. Na widok umundurowanych policjantów, mężczyzna zaczął uciekać. Policjanci po krótkim pościgu zatrzymali go. Mężczyzna przyznał się do kradzieży. Okazało się, że sprzęt zdążył już sprzedać. W efekcie policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn. Krzysztof Z. odpowie za kradzież, za co grozi mu kara do pięciu lat pozbawienia wolności, natomiast Jarosław Z. usłyszał zarzut paserstwa, za co kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat więzienia.