Zatrzymany krótko po napadzie

d446bd5b214698397917d385a315641b_MW biały dzień, zamaskowany mężczyzna, napadł na biuro kredytowe w Świebodzinie. Grożąc nożem personelowi zrabował pieniądze. Od informacji o napadzie rabunkowym do zatrzymania podejrzanego, świebodzińskim policjantom wystarczyło kilkadziesiąt minut. Mężczyzna odpowie karnie za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia.

Tuż po godzinie 13:00 w środę 13 stycznia, dyżurny świebodzińskiej komendy Policji otrzymał zgłoszenie, że w biurze kredytowym na placu Jana Pawła II w Świebodzinie, miał miejsce napad rabunkowy. Wg zgłoszenia od personelu, do pomieszczenia wszedł zamaskowany mężczyzna, który grożąc im nożem, zrabował z kasy pieniądze w kwocie ponad 1000 złotych. Napastnik uciekł, lecz personel zapamiętał jego wygląd a całe zdarzenie zarejestrował monitoring. Policjanci na miejscu zdarzenia zabezpieczyli wszelkie ślady, które pozostawił napastnik. W tym samym czasie, inni funkcjonariusze prowadzili poszukiwania osoby odpowiadającej rysopisowi oraz ustalenia zmierzające do zatrzymania tej osoby.

W niespełna dwie godziny od zdarzenia, policjanci z Wydziału Kryminalnego świebodzińskiej jednostki ustalili i zatrzymali 29-letniego mężczyznę, podejrzewanego o dokonanie tego napadu. Odzyskano również część skradzionej gotówki. Zebrany, materiał dowodowy pozwolił na wykonanie czynności w niezbędnym zakresie i przesłuchanie mężczyzny w charakterze podejrzanego. Dalsze czynności pod kątem przestępstwa polegającego na dokonaniu rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia, w ramach prowadzonego śledztwa przeprowadzi Prokuratura Rejonowa w Świebodzinie.

Za dokonanie rozboju z użyciem niebezpiecznego narzędzia grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat trzech.