Turniej Falubazu dla Najmłodszych

W sobotę 5 września na orliku przy Szkole Podstawowej nr 2 Akademia Piłkarska Falubaz zorganizowała turniej dla najmłodszych adeptów sztuki piłkarskiej, który przyciągnął około 150 piłkarzy
Do rywalizacji stanęły drużyny ze Świebodzina, Sulechowa, Nowej Soli, Kargowej, Zielonej Góry, Krosna, Gubina i Szprotawy. Świebodzin był tego dnia areną zmagań dla piłkarzy od 4 do 12 roku życia, a w tym samym czasie w Sulechowie zmagali się starsi zawodnicy, zaś w Nowej Soli odbył się turniej bramkarski.
Nad rozgrywkami pieczę sprawowali trenerzy z akademii, którzy zajęli się zarówno organizacją jak i sędziowaniem meczów. Jacek Fleszar oraz Daniel Lisowski zgodzili się opowiedzieć trochę o kulisach pracy z najmłodszymi oraz o całej inicjatywie jaką w ich trening oraz wychowanie wkłada APF.
– Trzeba się cieszyć, że coraz więcej dzieciaków wybiera sport zamiast komputera. Jest nas dziś tutaj 20 trenerów, ale dla nas to nie tylko praca, ale i przyjemność. Organizujemy dla dzieciaków bazę, która pozwala zarówno na dobrą zabawę, ale i na kształtowanie naprawdę dobrych piłkarzy. Nasi zawodnicy grają w Wielkopolsko-Lubuskich Ligach Piłkarskich, organizowane są turnieje zarówno wiosną jak i jesienią. No i oczywiście jest jeszcze Falubaz Cup, na który zjeżdża się około 600 dzieciaków z całego województwa – powiedzieli trenerzy.
A co o tym wszystkim sądzą sami zawodnicy oraz ich rodzice?
– To świetna sprawa, że mój syn Filip może spędzać czas w taki sposób – mówiła Adrianna Broda ze Szprotawy. – Z drugiej strony jeżeli Akademia Piłkarska Falubaz będzie organizowała więcej rozgrywek to się nie wypłacę, gdyż Filip za każdą strzeloną bramkę dostaje 10 złotych.