Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego

Zbąszynek. Odbył się gminny etap Ogólnopolskiego Turnieju Ruchu Drogowego. Udział wzięły trzy drużyny ze szkół podstawowych oraz jedna z gimnazjum.

Gminny etap ogólnopolskiego konkursu odbył się na terenie szkoły podstawowej w Zbąszynku. Uczniowie zmagali się w wielu konkurencjach. Wśród nich był test wiedzy z przepisów ruchu drogowego, rozpoznawanie znaków drogowych a także jazda rowerem po torze z przeszkodami i udzielanie pierwszej pomocy przed medycznej.
Wszystkie konkurencje przeprowadzono przed komisją oceniającej, w której znaleźli się: Przedstawiciel KPP w Świebodzinie, Kierownik Posterunku Policji w Zbąszynku Łukasz Szymański, Kierownik Referatu Oświaty Urzędu Miejskiego Barbara Stasik, Dyrektor Szkoły Podstawowej w Kosieczynie Sławomir Matysik oraz nauczyciel Szkoły Podstawowej w Zbąszynku Jarosław Prążyński.
W turnieju szkół podstawowych zwyciężyła drużyna z Dąbrówki Wlkp. i uczniowie: Dawid Mirek, Wiktoria Tobys, Martyna Mania i Mikołaj Kleksza.
Spośród uczniów Gimnazjum najlepszym zawodnikiem został Marcin Kociołek. W rywalizacji indywidualnej szkół podstawowych najlepszym zawodnikiem turnieju został Dawid Mirek z Dąbrówki Wlkp, a wśród gimnazjalistów Marcin Kociołek.
Zwycięzcy oprócz dyplomów, pucharów i nagród rzeczowych będą także reprezentować gminę na etapie powiatowym konkursu, który odbędzie się w Świebodzinie.