Strona główna

Panel Administracyjny CMS

DWA TYGODNIE GRATIS !

UMIEŚĆ SWÓJ BANER REKLAMOWY !

Strona główna

Zadzwoń po szczegóły!

Panel Administracyjny CMS
MENU
  • Dni Świebodzina
  • OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Trzech nietrzeźwych rowerzystów

Sty 26 • AKTUALNOŚCI, archiwum wpisów, NA SYGNALE, Świebodzin, Świebodzin -Sulechów-Międzyrzecz • 424 Views • Możliwość komentowania Trzech nietrzeźwych rowerzystów została wyłączona

Bycie uczestnikiem ruchu drogowego obliguje każdego kierowcę do stosowania się do przepisów prawa. Zapomnieli o tym trzej młodzi mężczyźni, którzy pod osłoną nocy, poruszali się rowerami w stanie nietrzeźwości. Policyjna kontrola drogowa zakończyła się dla nich wysokimi mandatami karnymi.

Zgodnie z nowelizacją kodeksu wykroczeń, jazda rowerem w stanie nietrzeźwości jest wykroczeniem zagrożonym mandatem w kwocie 500 złotych lub skierowaniem wniosku o ukaranie do sądu. Po za aspektem prawnym, nietrzeźwy kierujący rowerem, stanowi realne zagrożenie dla własnego bezpieczeństwa ale także dla bezpieczeństwa ruchu drogowego.
W poniedziałek 25 stycznia podczas nocnego patrolu Zbąszynka, tuz przed godzina 1:00, policjanci zauważyli trzech mężczyzn, którzy odjeżdżali spod jednego ze sklepów w Zbąszynku. Cykliści kierowali rowerami, jednak mieli problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Podczas przeprowadzonej kontroli drogowej, okazało się, że każdy z nich, zanim wsiadł na rower, wcześniej spożywał alkohol. Przeprowadzone badania trzeźwości wykazały, że trójka mieszkańców Zbąszynka jest nietrzeźwa. W organizmach dwóch 20-latków znajdował się alkohol w ilości 0,9 promila pierwszy z nich i 1,5 promila drugi rowerzysta. Natomiast wynik badania 22-latka wykazał aż 2,5 promila alkoholu w organizmie. Policjanci zabronili mężczyznom dalszej jazdy rowerem oraz w związku z tym, iż każdy z nich dopuścił się wykroczenia z art. 87 § 1a, zostali ukarani mandatami karnymi w wysokości 500 złotych.
Pamiętajmy! Każdy nietrzeźwy kierowca, nie ważne jakim pojazdem się porusza, stanowi zagrożenie dla bezpieczeństwa innych uczestników ruchu drogowego. Reagujmy jeżeli widzimy osoby, które wcześniej spożywały alkohol i wsiadają za kierownicę jakichkolwiek pojazdów. Nie dawajmy im na to przyzwolenia, zgłośmy taki fakt dzwoniąc pod nr 997 lub 112. Alkohol za kierownicą to przyczyna wielu śmiertelnych zdarzeń drogowych!

Podobne posty

Comments are closed.

« »