Strona główna

Panel Administracyjny CMS

DWA TYGODNIE GRATIS !

UMIEŚĆ SWÓJ BANER REKLAMOWY !

Strona główna

Zadzwoń po szczegóły!

Panel Administracyjny CMS
MENU
0a29d0ef57ced3a7c1d1ed4eda5e2ff6_M

Policjanci odzyskali rower

Lip 30 • AKTUALNOŚCI, Międzyrzecz, NA SYGNALE, Świebodzin -Sulechów-Międzyrzecz • 390 Views • Możliwość komentowania Policjanci odzyskali rower została wyłączona

 Dzielnicowi podczas rutynowej kontroli drogowej, odzyskali skradziony rower. Jednoślad wrócił do właściciela.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 lipca 2015 roku w niewielkiej wsi koło Międzyrzecza. Dzielnicowi, którzy mieli obchód na tym terenie zauważyli VW Golfa, podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna najprawdopodobniej nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Nie pomylili się. Podczas kontroli okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami- został ukarany mandatem karnym za to wykroczenie.

Dodatkowo podczas kontroli policjanci zauważyli, że przewozi on w swoim pojeździe rower- sprawdzili jego numery w policyjnej bazie danych. Intuicja również w tym przypadku ich nie zawiodła- okazało się, że rower pochodzi z kradzieży. Michał P. został zatrzymany, usłyszał zarzut paserstwa, za co kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku właściciel roweru ułatwił zadanie policjantom- w momencie zawiadomienia o kradzieży roweru, podał wszystkie, bardzo istotne dane, w tym numery ramy, które zostały wprowadzone do systemu komputerowego. W momencie sprawdzenia w policyjnych bazach danych, w momencie kontroli, policjanci automatycznie otrzymują komunikat, o tym, że rower został utracony oraz o danych jego właściciela.

Bardzo ważne jest to, aby po zakupie roweru zachować najważniejsze dane dotyczące jednośladu w tym numery ramy, można również zachować zdjęcie roweru, które w momencie jego utraty, można przedstawić policjantom, aby ułatwić im zadanie.

Podobne posty

Comments are closed.

« »