Policjanci odzyskali rower

 Dzielnicowi podczas rutynowej kontroli drogowej, odzyskali skradziony rower. Jednoślad wrócił do właściciela.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 26 lipca 2015 roku w niewielkiej wsi koło Międzyrzecza. Dzielnicowi, którzy mieli obchód na tym terenie zauważyli VW Golfa, podejrzewali, że kierujący nim mężczyzna najprawdopodobniej nie ma uprawnień do kierowania pojazdami. Nie pomylili się. Podczas kontroli okazało się, że 18-latek nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami- został ukarany mandatem karnym za to wykroczenie.

Dodatkowo podczas kontroli policjanci zauważyli, że przewozi on w swoim pojeździe rower- sprawdzili jego numery w policyjnej bazie danych. Intuicja również w tym przypadku ich nie zawiodła- okazało się, że rower pochodzi z kradzieży. Michał P. został zatrzymany, usłyszał zarzut paserstwa, za co kodeks karny przewiduje karę do dwóch lat pozbawienia wolności.

W tym przypadku właściciel roweru ułatwił zadanie policjantom- w momencie zawiadomienia o kradzieży roweru, podał wszystkie, bardzo istotne dane, w tym numery ramy, które zostały wprowadzone do systemu komputerowego. W momencie sprawdzenia w policyjnych bazach danych, w momencie kontroli, policjanci automatycznie otrzymują komunikat, o tym, że rower został utracony oraz o danych jego właściciela.

Bardzo ważne jest to, aby po zakupie roweru zachować najważniejsze dane dotyczące jednośladu w tym numery ramy, można również zachować zdjęcie roweru, które w momencie jego utraty, można przedstawić policjantom, aby ułatwić im zadanie.