Oszukiwała poznanych przez internet mężczyzn

Policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą w wyniku prowadzonych działań operacyjnych ustalili tożsamość kobiety, która oszukiwała poznanych przez Internet mężczyzn. Sprawczyni została zatrzymana. Usłyszała kilkanaście zarzutów.

Do zielonogórskiej komendy miejskiej zgłosił się mężczyzna, który opowiedział policjantom, że został oszukany przez nieznaną mu kobietę, którą poznał przez Internet. Z relacji pokrzywdzonego wynikało, że jego nowa znajoma namówiła go do podpisana umów na usługi telekomunikacyjne w różnych firmach co wiązało się również z otrzymaniem nowych telefonów. Oczywiście telefony wzięła dla siebie kobieta, natomiast mężczyzna poniósł i dalej ponosi wszystkie związane z tym koszty.
Sprawą zajęli się policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą, którzy natychmiast rozpoczęli działania operacyjne aby ustalić tożsamość i namierzyć oszustkę. W ciągu kilku dni ustalili, że sprawczynią jest najprawdopodobniej 23-letnia mieszkanka Sulechowa. Policjanci zatrzymali kobietę, a ta przyznała się do oszukania nie tylko zgłaszającego, ale także innych poznanych przez Internet mężczyzn.
Ponadto policjanci ustalili, że kobieta najprawdopodobniej „naciągnęła” innych mężczyzn, którzy brali dla niej pożyczki gotówkowe lub różnego rodzaju sprzęt w systemie sprzedaży ratalnej. W jej domu podczas przeszukania policjanci znaleźli dokumenty świadczące o tym, że mężczyźni z okolic Sulechowa i Zielonej Góry zawierali umowy kredytowe w instytucjach finansowych i bankach. W toku prowadzonego postępowania policjanci będą ustalać osoby pokrzywdzone i wyjaśniać wszystkie okoliczności przestępczej działalności kobiety, która jak wynika z ustaleń policjantów, z oszukiwania innych uczyniła sobie stałe źródło dochodu.
Zatrzymana 23-latka nie była wcześniej karana. Po przesłuchaniu usłyszała kilkanaście zarzutów pomocnictwa przy oszustwie i oszustwa. Za te przestępstwa kodeks karny przewiduje karę od 6 miesięcy do nawet 8 lat pozbawienia wolności.