Orkiestra zagrała u nas

Świebodzin 24,5 tysiąca złotych uzbierano podczas 23 finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w naszym mieście.

Przypomnijmy, w tym roku Orkiestra grała dla „podtrzymania wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz godnej opieki medycznej seniorów”. Jak co roku w akcji wziął również udział Świebodzin, który na tę chwilę (13.01) uzbierał około 24,5 tysiąca złotych.
Podczas finału od samego rana na ulice wyszło 65 wolontariuszy z puszkami, do których zbierali pieniądze. Świebodzińska orkiestra wystartowała o godzinie 16 biegiem ulicznym na ponad cztery km. W biegu wzięło udział 55 uczestników – najmłodszy miał 2 lata i przebył trasę w wózku prowadzonym przez mamę, a najstarszy miał 75 lat. Za każdy kilometr sponsor (Neo Sport) przekazał na orkiestrę złotówkę. Bieg był inicjatywą nieformalnej Grupy Biegowej FSW i ŚDK.
Z powodu niesprzyjającej pogody dalszą część imprezy przeniesiono do domu kultury. Był tłum ludzi i świetna impreza. Wystąpiło na niej mnóstwo wspaniałych artystów takich jak: członkowie sekcji taneczno-wokalnej Świebodzińskiego Domu Kultury, dzieci tańczące Zumbę z Amfit, zespół „Nikotyna” oraz inni. W przerwach między występami licytowano m.in. tegoroczne koszulki WOŚP, koszulkę Falubaz, torebkę z przerobionego banera z podpisem Jerzego Owsiaka, kalendarz i zegar. Kurs językowy został sprzedany za najwyższą kwotę, bo aż za 400 zł, ale i pozostałe przedmioty sprzedano za niewiele mniej. Do dzisiaj trwają aukcje, na których można zakupić coś interesującego i dołożyć swoją cegiełkę do akcji. Na samym końcu wystąpiła Świebodzińska Orkiestra Dęta i w akompaniamencie jej muzyki o 20 wypuszczono skromne, ale z serca, światełko do nieba.
W większych miastach Polski o 20 odbywały się niesamowite pokazy fajerwerków. Jak donosi policja, w całym kraju obyło się bez większych incydentów. Akcja choć ma też wielu przeciwników, to z pewnością rozgrzała serca milionów polaków, przypomniała o potrzebujących i o tym jak pięknie jest dawać. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie jeszcze trwała do końca lutego, do kiedy to będą zbierane i liczone jeszcze pieniądze. Wtedy to poznamy ostateczny sumę uzbieranych pieniędzy. Ale to nie jest najważniejsze. Najważniejsze jest, że znowu pomogliśmy wielu potrzebującym i cierpiącym dzieciom i seniorom. Tęczowy wiatraczek, który jest symbolem tegorocznego WOŚP, z pewnością da im szansę na nowe życie i nadzieję, której nigdy nie może im zabraknąć.