Okradali automaty do gier

Policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali dwóch mężczyzn, podejrzanych o włamania do automatów do gier. Obaj są znani policji i wcześniej byli już notowani za podobne przestępstwa.

Mężczyznom zarzuca się włamania do automatów do gier o niskiej wygranej na terenie Babimostu i Kargowej. Ponadto w toku dalszych prowadzonych przez policjantów czynności okazało się, że sprawcy działali latem także w innych miastach, m.in. Zbąszynku, Wschowie i jednej z miejscowości woj. wielkopolskiego.

Zatrzymani zostali 28-latek i 39-latek, mieszkańcy gmin Trzebiechów i Kargowa. Mężczyźni byli kompletnie zaskoczeni i nie spodziewali się wizyty funkcjonariuszy.

Jak ustalili policjanci, podejrzani ukradli z automatów w trzech tylko miejscowościach ponad 20 tys. zł. Mundurowi czekają na informacje o kwotach skradzionych z pozostałych okradzionych przez nich miejsc. Zatrzymani mężczyźni przyznali się do 6 włamań. Po przesłuchaniu i zebraniu materiału dowodowego przedstawiono im zarzuty kradzieży z włamaniem. Kodeks karny za kradzież z włamaniem przewiduje karę pozbawienia wolności od roku do nawet 10 lat.

Decyzją Prokuratora Rejonowego w Świebodzinie, mężczyźni zostali objęci policyjnym dozorem. Sprawa jest rozwojowa, a funkcjonariusze będą ustalać, czy sprawcy nie działali także w innych miejscowościach woj. lubuskiego i wielkopolskiego, a być może także w ościennych województwach.