Strona główna

Panel Administracyjny CMS

DWA TYGODNIE GRATIS !

UMIEŚĆ SWÓJ BANER REKLAMOWY !

Strona główna

Zadzwoń po szczegóły!

Panel Administracyjny CMS
MENU
8adaab906335a500d629a55f4f3ed11a_XL

Nie bądźmy obojętni

Gru 30 • AKTUALNOŚCI, archiwum wpisów, Międzyrzecz, NA SYGNALE, sulechów, Świebodzin, Świebodzin -Sulechów-Międzyrzecz • 577 Views • Możliwość komentowania Nie bądźmy obojętni została wyłączona

Kiedy temperatura na zewnątrz spada poniżej zera, kiedy pada deszcz lub śnieg, nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować naszej pomocy. Czasami wystarczy telefon do najbliższej jednostki Policji, informujący o miejscu gdzie znajduje się osoba, która może potrzebować pomocy. Dzięki niemu można uratować czyjeś życie.

Należy pamiętać, że na wychłodzenie organizmu są szczególnie narażeni bezdomni, osoby starsze i osoby nietrzeźwe przebywające na dworze. Jeśli widzimy takiego człowieka, nie wahajmy się zadzwonić na numer alarmowy, aby powiadomić o tym funkcjonariuszy. Każde takie zgłoszenie jest natychmiast sprawdzane.
W sezonie jesienno- zimowym, policjanci sprawdzają różne miejsca, takie jak pustostany, altany na terenach działek i ogrodów, wszędzie tam, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Sprawdzają, czy niczego im nie brakuje, czy nie potrzebują pomocy. Jeżeli jest taka potrzeba, przewożą takie osoby do noclegowni, gdzie mogą się umyć i ogrzać.
Pamiętajmy, że obowiązkiem każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Wystarczy tylko jeden telefon pod numer 112 lub 97, by uchronić kogoś od zamarznięcia i uratować czyjeś życie.

Podobne posty

Comments are closed.

« »