„Minerały i witaminy część 1”.

Dzień dobry Państwu. Dzisiaj przeczytają Państwo pierwszy odcinek o minerałach i witaminach.
Minerały
Większość osób nie zdaje sobie sprawy z roli minerałów w prawidłowym funkcjonowaniu naszych a praktycznie wszystkich organizmów. Jeżeli wymienimy kilka pierwiastków chemicznych np. złoto, srebro, żelazo, cynk, molibden, selen… to pierwsze co przyjdzie do głowy to złoża tych metali, huty, górnictwo a nie nasze ciało, organizm i zdrowie. A przecież człowiek to chodząca tablica Mendelejewa. Czy minerały są ważne dla naszego zdrowia?
Otóż nie ma takiej możliwości byśmy bez odpowiedniego do dostępu do aktywnych minerałów w pożywieniu i w pitej wodzie zapewnili sobie zdrowe i długie życie. Więc w czym jest problem? Jemy przecież warzywa, owoce, mięso, ryby to oznacza, że dostarczamy sobie potrzebnych minerałów, czyli makro i mikroelementów. Tak powinno być ale czy tak jest?
Niestety nie. Już dr Tadeusz Podbielski w latach jego aktywnej działalności zauważył, że braki w glebie niektórych pierwiastków doprowadza do częstych zgonów zwierząt hodowlanych. To dotyczy również nas, ludzi. Braki minerałów w glebie prowadzi do braków minerałów w naszym pożywieniu, poczynając od warzyw, owoców a na mięsie kończąc i w efekcie końcowym cierpimy sami na ich brak. Podkreślę słowo „CIERPIMY”, gdyż brak odpowiedniej ilości i jakości minerałów doprowadza do większości chorób. Jest to jednak zbyt wielkie uproszczenie. Nadmiar niektórych pierwiastków jak i witamin może być toksyczny. Wszystko powinno być oparte na równowadze. Dr Tadeusz Podbielski pomógł wielu przypadkach osobom, którym medycyna akademicka nie dawała już żadnych szans. To nie były cudowne uzdrowienia po podaniu zestawów minerałów, choć tak to mogło wyglądać. Nasze organizmy dają sobie radę z prawie każdą chorobą a warunkiem tego jest doprowadzenie do równowagi wszystkich potrzebnych elementów. Tu mam na myśli nie tylko elementy „fizyczne” jak minerały, witaminy, tłuszcze, białka… a równie ważne elementy energetyczne, duchowe, elementy naszego umysłu, świadomości i podświadomości.
Dzisiaj zajmujemy się minerałami a zatem powracam do tematu.
Zadałem w tytule pytanie, czy powinniśmy się suplementować. Odpowiedź powinna brzmieć „NIE”. Gdyby w naszych glebach było tyle pierwiastków co przed laty to suplementy mineralne byłyby zbędne. Jednak tak nie jest a jest coraz gorzej i to od wielu lat. W wielu produktach stwierdza się utratę blisko połowy zawartości minerałów w ciągu ostatnich 15 lat. Rośliny mogą wyprodukować witaminy jednak minerały pobierane są z gleby. Brak pewnych minerałów w glebie może spowodować zmniejszenie produkowanych witamin przez rośliny. I tak zamyka się błędny krąg. Wspominałem o doktorze Podbielskim, który był weterynarzem. Jest znamienne, że w weterynarii pomaga się zwierzętom podając im wiele naturalnych środków, a bez dodatkowych minerałów i witamin dodawanych do pasz nie można wyobrazić sobie prawie żadnej hodowli. Dla czego nie przepisuje się ludziom minerałów? Będę może cyniczny ale moim zdaniem chodzi o biznes, kasę. W tym pierwszym przypadku hodowca będzie miał zysk jeżeli jego zwierzęta będą zdrowe, silne i odporne na choroby. W tym drugim przypadku biznes wygląda inaczej. Utrzymując społeczeństwo w stanie permanentnych niedoborów koniecznych dla zdrowia składników odżywczych, witamin i minerałów, doprowadza do tego, że odporność ludzi na choroby jest coraz mniejsza, a częściej chorując, przyjmujemy coraz to więcej kapsułek, tabletek i biznes się kręci.
Jeszcze jeden znany, wspaniały weterynarz a później lekarz Dr Joel Wallach na zlecenie rządu Stanów Zjednoczonych przeprowadzał badania zwierząt, które umarły śmiercią naturalną. Państwowy Instytut Zdrowia przeznaczył 78 mln dolarów na te badania w latach 60-tych. Zacytuję kilka zdań z jego wykładów.
Na jednym z wykładów powiedział: „…w ten sposób ustalając przyczyny śmierci ludzi i zwierząt (przeprowadziłem ponad 1.700 sekcji zwłok), stwierdzam, że każde zwierzę i człowiek umiera z powodu niepełnowartościowego pożywienia, tzn. z powodu deficytu składników odżywczych w organizmie. Rezultaty analiz biochemicznych, dokonanych z naukową precyzją wykazały, że naturalna śmierć jest następstwem nieprawidłowego odżywiania.”. W swoich pracach Dr Joel Wallach wykazał z jaką łatwością można poradzić sobie z wieloma chorobami opisując minerały i witaminy, które były niezwykle skuteczne w przywróceniu zdrowia ludzi i zwierząt. Kochani, jesteśmy zmuszeni przyjmować suplementy mineralne by żyć długo i zdrowo. W następnym odcinku opiszę znaczenie poszczególnych minerałów i jakie objawy mogą sygnalizować ich brak.

Jeżeli doczytaliście do tego miejsca to już wiecie co w stawach piszczy. Jeżeli myślisz, że mogę Tobie pomóc, to zadzwoń i umów wizytę.

Wszystko co jest nam potrzebne by zachować zdrowie odnajdziemy w naturze i w nas samych. Aktywne Minerały 300ml, Jod Extra 300ml, witamina K2mk7 w naszym sklepie.

Pozdrawiam Państwa serdecznie. Piszcie Państwo nadal na adres info@naturalniezdrowo.pl i odwiedzajcie nasz sklep w Świebodzinie(bazar). Produkty można zamawiać w naszym sklepie internetowym z odbiorem własnym lub z przesyłką: www.sklep.naturalniezdrowo.pl
Działa od kilku dni internetowa hurtownia produktów naturalnych (info na www.mirongroup.pl ).
Chcąc umówić termin konsultacji w zakresie „medycyny naturalnej” (energetycznej) proszę dzwonić bezpośrednio do mnie-
Miron Humienny
tel. 507 038 679.
Notka, którą tak „lubię”: Zaznaczam, że moje wypowiedzi są wyłącznie o charakterze informacyjno-edukacyjnym i w żadnym razie nie mogą być traktowane jako forma konsultacji lekarskiej, terapeutycznej itp.
Miron Humienny