Strona główna

Panel Administracyjny CMS

DWA TYGODNIE GRATIS !

UMIEŚĆ SWÓJ BANER REKLAMOWY !

Strona główna

Zadzwoń po szczegóły!

Panel Administracyjny CMS
MENU
164-85828

Mieli pomóc starszej kobiecie.. ukradli ją z oszczędności

Lut 13 • AKTUALNOŚCI, archiwum wpisów, INFORMATOR, NA SYGNALE, policja, slider, Świebodzin, Świebodzin -Sulechów-Międzyrzecz • 24 Views • Brak komentarzy do Mieli pomóc starszej kobiecie.. ukradli ją z oszczędności

Dwóch mężczyzn, korzystając z okazji, podczas pomagania przy rozładunku drzewa okradło starszą kobietę. Z domu zabrali jej oszczędności w kwocie około 3000zł. Dzięki wytężonej pracy policjantów z referatu dochodzeniowo – śledczego zostali ujęci tego samego dnia a pokrzywdzona odzyskała część zrabowanej kwoty.

Z wiekiem posiadamy coraz mniej siły, dlatego wykonywanie fizycznych prac domowych sprawia coraz więcej trudności. Starsze osoby szczególnie to odczuwają. Zwiezienie drewna i porąbanie często przekracza ich fizyczne możliwości, stąd bardzo ważne, aby ich wspierać. Czasem jednak pod pozorem dobrego serca kryją się inne plany.

W piątek 11 lutego czterech mieszkańców jednej z miejscowości w powiecie świebodzińskim miało pomóc po sąsiedzku zrzucić drewno na opał starszej pani. Dwóch z nich postanowiło skorzystać z nadarzającej się okazji i okraść kobietę. Znali ofiarę i wiedzieli gdzie trzyma oszczędności. Wykorzystując nieobecność właścicielki domu weszli do środka przez otwarte okno piwniczne. Z pokoju ukradli całe oszczędności. Kobieta straciła około 3000zł.

Po ujawnieniu kradzieży na miejsce udali się policjanci z Referatu Dochodzeniowo – Śledczego. Bardzo szybko wytypowano i ujawniono sprawców kradzieży. Wynikiem wytężonej pracy zespołu było odzyskanie w ciągu następnych dni większości skradzionych pieniędzy. Poszkodowana odzyskała około 2000zł. Pozostałą kwotę sprawcy wydali. Obaj byli już notowani za przestępstwa przeciwko mieniu. Młodzi mężczyźni, w wieku 22 i 26 lat byli już w więzieniu. Jeden spędził za kratami 4 lata a drugi 1,5 roku. Przestępstwo z art. 278 par 1 kodeksu karnego „Kto zabiera w celu przywłaszczenia cudzą rzecz ruchomą” jest zagrożone karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Przez wzgląd na działanie w warunkach recydywy w ich przypadku kara „startuje” od połowy górnej granicy przewidzianej w kodeksie.

Podobne posty

Dodaj komentarz

«