Kradzież, kolizja i cztery mandaty

Ukradł paliwo za około 240 złotych. Odjeżdżając ze stacji paliw spowodował kolizję. Policjanci ujawnili jeszcze inne wykroczenia, których dopuścił się ten kierowca. Teraz będzie musiał zapłać mandaty na łączną kwotę 1400 złotych.

Obsługa jednej ze stacji paliw przy drodze K92 w powiecie świebodzińskim, poinformowała Policję o kradzieży paliwa, przez kierującego samochodem osobowym. Do zdarzenia doszło we wtorek 12 stycznia około godz. 11:30. Na miejsce skierowany został najbliższy patrol policjantów. W trakcie przemieszczania się policjanci otrzymali kolejną informację, że pojazd sprawcy uczestniczy w kolizji drogowej przy wyjeździe z stacji, na której doszło do kradzieży.
Na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierujący audi 32-latek, który zatankował paliwo za blisko 240 złotych, nie płacąc odjechał spod dystrybutora w kierunku drogi K92. Włączając się do ruchu, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu i doprowadził do kolizji z prawidło jadącym Tir-em. Nikomu z uczestników nic się nie stało. W związku z tym, iż mężczyzna dokonał umyślnej kradzieży paliwa, następnie w skutek zaistniałych okoliczności uregulował rachunek na stacji paliw, za wykroczenie z art. 119 kw otrzymał mandat karny. Mandatem zakończyła się również kolizja, którą spowodował. Dodatkowo policjanci odkryli, że samochód, którym poruszał się mężczyzna, jest niedopuszczony do ruchu i posiada tablice od innego podjazdu tej samej marki. Z uwagi na fakt, że są to kolejne dwa wykroczenia, których się dopuścił, policjanci zgodnie z przepisami nałożyli na niego kolejne dwa mandaty karne. Mężczyzna do wszystkich zarzucanych mu czynów przyznał się i przyjął mandaty na łączną kwotę 1400 złotych. Dodatkowo aby odzyskać zatrzymany dowód rejestracyjny, będzie musiał naprawić swój pojazd i poddać go przeglądowi technicznemu.