Strona główna

Panel Administracyjny CMS

DWA TYGODNIE GRATIS !

UMIEŚĆ SWÓJ BANER REKLAMOWY !

Strona główna

Zadzwoń po szczegóły!

Panel Administracyjny CMS
MENU
Swiebodzin_Friesoythe_03

„KONTAKT” – czyli sztuka nie zna granic…

Kwi 15 • AKTUALNOŚCI, Aktualności • 314 Views • Możliwość komentowania „KONTAKT” – czyli sztuka nie zna granic… została wyłączona

Artyści oraz przedstawiciele władz Świebodzina odwiedzili zaprzyjaźnione miasto. Odbył się tam wernisaż.

Na początku kwietnia przedstawiciele miasta oraz artyści ze Świebodzina odwiedzili partnerskie miasto we Friesoythe. Z tej okazji odbył się pierwszy niemiecko-polski wernisaż, który cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno środowiska artystycznego, jak również mieszkańców Friesoythe. Przy okazji polscy artyści mieli okazję poznać specyfikę pracy niemieckich kolegów i zwiedzić ich pracownie oraz galerie. Następnej wizyty nie mogą się już doczekać zarówno Polacy, jak i Niemcy. Wernisaż zbiorowych prac artystów ze Świebodzina i Friesoythe odbędzie się pod koniec września w Świebodzinie.

Podczas trwającej ponad dziesięć lat przyjaźni między miastami Świebodzin i Friesoythe, przyszedł czas na wymianę doświadczeń w zakresie sztuki.

Po raz pierwszy do spotkania między polskimi i niemieckimi artystami doszło w październiku 2015 w Świebodzinie. Już podczas pierwszego wieczoru artyści mieli okazję wymienić swoje doświadczenia dotyczące twórczości, inspiracji i wykorzystywanych w pracy technik. Wówczas powstał również wspólny temat wystawy „Kontakt”, który okazał się być pojęciem uniwersalnym w obu językach.

 

Podobne posty

Comments are closed.

« »