IV Seminarium Świebodzińskich sztuk i sportów walki

21 marca mogliśmy poznać tajniki przeróżnych sztuk walki w hali przy ul. Świerczewskiego. Gościem specjalnym był Maciej Zegan.
Imprezę po raz czwarty zorganizował Piotr Cal we współpracy z Mirosławem Wiśniewskim i klubami sportów walki ze Świebodzina i okolic.
– Jestem mocno zaangażowany we wszelakie sporty walki. Codziennie trenuje ich inny rodzaj. Niesamowicie mnie to pochłania i jest to moja pasja – mówił Piotr Cal. – Pomysł na pierwsze seminarium przyszedł nagle. Z pomocą pozostałych klubów szybko wszystko zorganizowałem i już 3 tygodnie później odbyła się 1 edycja tej imprezy. Dziś mamy już 4 edycję i jak widać bardzo się to rozwinęło. Jego celem jest oczywiście dobra zabawa, ćwiczenie, doświadczanie, integracja klubów, ale także pokazanie się na zewnątrz i promocja Świebodzina, gdyż przyjechało do nas dziś dużo ludzi spoza okolic naszego miasta i dużo mediów. Niestety nie pobijemy rekordu uczestników z poprzedniego roku kiedy to było nas 245. Jest to spowodowane tym, że jednocześnie w Warszawie odbywa się inna ważna impreza tego typu i część z “naszych” ludzi pojechała właśnie tam. Mimo wszystko jestem bardzo zadowolony, cieszę się bardzo z dzisiejszego zainteresowania i jest to wszystko dla mnie olbrzymią satysfakcją.
Impreza była dedykowana Anecie Zatwarnickiej i jak głosił napis na banerze: “naszej koleżance z karate”. Na Seminarium przybyły takie kluby jak: Polska Akademia Ju-Jitsu Sekcja Świebodzin, Cyklon Gold Team Brazylijskie Ju-Jitsu Zielona Góra, Klub Sportowy JaguarKrosno Odrzańskie, Taekwon-do Wilkowo ITF, Zytkiewicz Team, Kyokushin Świebodzin, Israeli Combaty System ZSW Krav Maga Zielona Góra, Centrum Kettleball, Siłownie i fitness Underground, Kampfkunste “Tokugawa” PSV Cottbus ’90 r., MMA “Devil” Fight Club, Start Sport Fundation Team. Przybyło również mnóstwo widzów, którzy przez cały dzień mogli oglądać przeróżne pokazy i poznawać techniki różnych stylów walki. Mogliśmy oglądać od Ju-Jitsu przez MMA kończąc na Kettleballu. Odbyły się także konkursy, w których do wygrania były min. rower, rękawice bokserskie, tarcze i inne akcesoria do walki oraz 3 bilety na galę MMA tego samego dnia w Zielonej Górze. Wszystko to znalazło się tam dzięki licznym sponsorom. Gościem specjalnym był znany bokser – Maciej Zegan, który udzielił chętnym lekcji bokserskiej i rozmawiał i robił zdjęcia z wszystkimi tym zainteresowanymi.
Za rok V Edycja Seminarium Świebodzińskich sztuk i sportów walki, na które już teraz gorąco zapraszamy.