Hodowca konopi indyjskich zatrzymany…

Zielonogórscy policjanci 13 stycznia zatrzymali mieszkańca Zielonej Góry, który zajmował się nielegalną uprawą marihuany. Ujawnili i zabezpieczyli specjalnie przygotowany do tego przestępczego procederu sprzęt i pół kilograma marihuany.

Policjanci z wydziału dw. z przestępczością narkotykową w wyniku czynności operacyjnych ustalili, że 31-letni mężczyzna w swoim mieszkaniu zajmuje się nielegalną hodowlą marihuany. Gdy weszli do mieszkania znaleźli w jednym pokoju małe pomieszczenie, specjalnie oddzielone ścianką działową, w którym znajdował się specjalistyczny sprzęt do uprawy marihuany. W pomieszczeniu tym znajdowało się 2-metrowe drzewko konopi indyjskich, a także 0,5 kg gotowego już suszu roślinnego.
Zielonogórscy policjanci ujawnili różnego rodzaju sprzęt służący do popełnienia przestępstwa. Zabezpieczyli służący do uprawy system nawadniający, wentylacyjny, wagę elektroniczną, woreczki strunowe czy specjalne lampy naświetlające drzewko konopi. Wśród sprzętu znajdował się również pochłaniacz zapachu i różne nawozy.
Właścicielem plantacji okazał się 31-letni zielonogórzanin Maciej L. Mundurowi ustalili, w wyniku pracy operacyjnej, że mężczyzna ten już od 2011 roku zajmuje się rozprowadzaniem środka odurzającego. Mężczyzna nie przyznał się do tego, powiedział, że uzyskany susz roślinny posiadał na własny użytek.
Maciej L. po przesłuchaniu usłyszał zarzuty. Odpowie przed sądem nie tylko za posiadanie znacznej ilości środków odurzających, ale również usiłowanie wprowadzenia ich do obrotu. Według Ustawy o przeciwdziałaniu narkomani mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.