Dni Sulechowa 2017

Sulechów. Dni Sulechowa 2017 przeszły już do historii. Przez cztery dni w ramach obchodów święta miasta odbył się szereg tradycyjnych już imprez.

Świętowanie rozpoczął Przegląd Artystyczny Przedszkoli, w którym uczestniczyło 13 przedszkoli z Gminy Sulechów. Jak co roku dzieci oraz ich opiekunowie całkowicie zawładnęli halą sportową Zespołu Szkół w Sulechowie. Rewelacyjne układy taneczne, wspaniałe stroje, świetna muzyka i niesamowita atmosfera – to najlepszych skrót z przebiegu tej imprezy. Podobnie jak w zeszłych latach Przegląd odbył się pod patronatem Fabryki Nici AMANDA z Sulechowa, która zasponsorowała nagrodę dla każdego przedszkola.
Drugiego dnia dziewięć drużyn stoczyło prawdziwy bój o Puchar Burmistrza Sulechowa w Kręgle. Po zaciętej walce, ale też wyśmienitej zabawie zwyciężyła drużyna 5 Lubuskiego Pułku Artylerii, a zaraz za nią uplasowały się ekipy Urzędu Miasta oraz Stowarzyszenia Artylerzystów z Sulechowa.
Finał Dni Sulechowa odbył się w sobotę. Od południa można było podziwiać prawdziwych mistrzów w strzelaniu z łuku tradycyjnego, ale też można było pod ich czujnym okiem spróbować swoich sił w tym sporcie podczas IV już Sulechowskiego Turnieju Łuczniczego. W Turnieju 1 miejsce zajął Członek Stowarzyszenia organizującego Turniej – Zbigniew Szczerba ze Świebodzina, 2 miejsce – Piotr Bodnar – Sulechów /Krężoły również członek Stowarzyszenia i Organizator, 3 miejsce – Marek Peda – łucznik i odtwórca historyczny z Poznania. Strzał do kura wygrał Piotr Bodnar. Do Sulechowa przybyło 15 uczestników – prawdziwych pasjonatów łucznictwa i historii – z Poznania, Żagania, Zielonej Góry, a nawet z Warszawy
Na Placu Ratuszowym odbył się Zlot Pojazdów Zabytkowych i Motocykli, w którym zaprezentowano 115 przepięknych, klasycznych pojazdów. W tegorocznym Zlocie udział wzięło 115 pojazdów – 52 samochody oraz 63 motocykle. Wśród uczestników przeprowadziliśmy szereg konkursów. Oto wyniki: NAJSTARSZY MOTOCYKL – Kazimierz Skrzypek, PRESTO 98, rocznik 1940. NAJSTARSZE AUTO – Piotr Czapliński, VW 1200, rocznik 1965. NAJDŁUŻSZA POKONANA TRASA NA ZLOT – Artur Szczegóła – 116 km NAJŁADNIEJSZE AUTO – Ford Galaxy z 1964r. – właścicielka: Brygida Werten NAJŁADNIEJSZY MOTOCYKL – PRESTO 98, rocznik 1940 – właściciel – Kazimierz Skrzypek
W amfiteatrze Sulechowskiego Domu Kultury na miłośników regionalnych smaków i tradycji czekały VIII Prezentacje “Nadodrzańskie Skarby”. Kilkunastu wystawców z Lubuskiego przygotowało degustację unikatowych, regionalnych potraw, a także zaprezentowało swoje rękodzieło, opowiadając jednocześnie o swojej pasji, jaką jest podtrzymywanie lokalnej tradycji. W konkursie na „Najlepszy Produkt pochodzenia zwierzęcego” zwyciężyło mięso z dzika z kasza jaglaną Wojskowego Koła Łowieckiego Diana i Koła Łowieckiego Piast z Sulechowa. „Najlepszym produktem pochodzenia roślinnego” okazał się dżem z zielonych szyszek sosny Dariusza Ciesielskiego z Konotopu, a wyróżnienie otrzymał syrop ze stokrotek Genowefy Tejman ze Stowarzyszenia Wzgórza Dalkowskie. Najlepszym produktem w kategorii „Napoje” została nalewka z chrzanu Zygmunta Prędkowskiego z „Winnicy u Michała, a „Najciekawszą ekspozycję” przygotowały Wojskowe Koło Łowieckiego Diana i Koło Łowieckie Piast z Sulechowa, natomiast wyróżnienie w tej kategorii otrzymała Pracownia Rękodzieła „Na Schodku Chwili” Dariusza Marczaka z Zielonej Góry. Konkurs „Win i nalewek domowej roboty” wygrał Jacek Cipora (wino) oraz Jan Tyliszczak (nalewki).
Oczywiście Dni Sulechowa nie mogłyby się odbyć bez występów na głównej scenie. Na estradzie zaprezentowały się formacje taneczne oraz wokaliści z Gminy Sulechów, a na zakończenie tego wspaniałego dnia, olbrzymią dawkę pozytywnej energii oraz wspaniałej muzyki zapewniły niezapomniane koncerty zespołu New Message oraz gwiazdy wieczoru zespołu PECTUS.
Serdecznie dziękujemy wszystkim mieszkańcom oraz przybyłym gościom za wspólne świętowanie kolejnych Dni Sulechowa. Do zobaczenia za rok !!!