Dla bezpieczeństwa na drogach

Nietrzeźwość i nadmierna prędkość, to jedne z najczęstszych przyczyn zdarzeń drogowych. Codzienne kontrole drogowe, przyczyniają się do eliminacji takich zagrożeń. W mijającym tygodniu świebodzińscy policjanci udaremnili jazdę kolejnym nietrzeźwym kierowcom i zatrzymali kolejne prawa jazdy
Zbliża się okres zwiększonego ruchu na drogach. Ma to związek z nadchodzącym Świętem Zmarłych. Na kilka dni przed 1 listopada zapełnią się parkingi w rejonie metropolii a ruch pojazdów będzie trwał do późnych godzin wieczornych. Właśnie w tym okresie, bardzo ważnym jest aby na drogach zachować szczególną ostrożność i reagować na przejawy naruszeń przepisów drogowych. Zwłaszcza jeżeli zachowanie innego kierowcy może wskazywać, że kieruje on pod wpływem alkoholu.
W mijającym tygodniu policjanci ze świebodzińskiej drogówki zatrzymali kolejnego kierowcę, dla którego pospiech zakończył się zatrzymaniem uprawnień do kierowania samochodem. Tuż po godzinie 17:00, w poniedziałek 19 pażdziernika w Zbąszynku, policjanci zatrzymali do kontroli 55 letnia kobietę, która kierując samochodem w obszarze zabudowanym, przekroczyła prędkość o 54 km/h. Kierująca została ukarana mandatem i zatrzymano jej uprawnienia do kierowania. Decyzją Starosty może nie wsiąść za kierownicę nawet przez trzy miesiące. Natomiast prawdziwą fantazja wykazała się inna uczestniczka ruchu drogowego, która na drodze Skąpe –Cibórz kierowała motorowerem. Badanie trzeźwości 54 letniej mieszkanki powiatu świebodzińskiego wykazało 3 promile alkoholu w organizmie. Ponadto kierująca nie posiadała przy sobie żadnych dokumentów. Teraz za popełnione przestępstwo i wykroczenia odpowie przed Sądem.
Apelujemy o rozwagę i zachowanie czujności na drodze. Jeżeli jesteśmy świadkiem zagrożenia stwarzanego przez innego uczestnika ruchu drogowego, zaalarmujmy Policję dzwoniąc na numer 997.