Bezdomni grali na ulicy

Zielona Góra. W dniach 20-21 maja odbyły się na placu Bohaterów Westerplatte XV Mistrzostwa Polski w Piłce Ulicznej Środowisk Trzeźwościowych oraz Osób Bezdomnych. Za organizację tego pełnego emocji wydarzenia sportowego odpowiadało Ogólnopolskie Stowa-rzyszenie „JOKER” z siedzibą w Nowym Dworku.

Przy okazji tego spotkania nie zabrakło kibiców, którzy licznie zgromadzeni dopingowali zawodników z całej Polski. W zawodach wzięło udział 16 drużyn a finał odbył się drugiego dnia zmagań. Zwycięzcą została drużyna z Nowego Dworku, to już 4 tytuł mistrzowski tej drużyny. W finale pokonali Monar Luta 4:3. Na początku Nowy Dworek doprowadził do prowadzenia 4:0, jednak w drugiej połowie zawodnicy z Monaru wzięli się ostro do pracy i w pewnym momencie zwycięstwo Nowego Dworku stało pod znakiem zapytania, jednak nieudany rzut karny Monaru pod koniec spotkania nie zostawił złudzeń kto jest prawdziwym mistrzem. Teraz zostanie wybrana reprezentacja Polski, która zagra na Mistrzostwach Świata.
Tego typu inicjatywy to doskonała szansa dla osób, które poprzez sport chcą wyjść z poważnych życiowych problemów typu narkomania, alkoholizm czy bezdomność. Skupiają one również uwagę społeczeństwa na problemie uzależnień i bezdomności, o którym na co dzień zapominamy.
Artur Laczek